Previous
Next
Powrót do aktualności

Informacja prasowa: Topcon ogłasza wprowadzenie MYAH na rynek europejski

MYAH

CAPELLE AAN DEN IJSSEL, HOLANDIA – 23 czerwca, 2020 –

Topcon Healthcare, czołowy lider w dostawach urządzeń medycznych i rozwiązań programowych dla zastosowań w okulistyce ogłosił w dniu dzisiejszym, że wprowadza na rynek europejski nowe urządzenie MYAH. MYAH to wszechstronny narzędzie w rękach okulisty, którego interesuje utworzenie w swojej praktyce unikalnego miejsca diagnozowania i leczenia krótkowzroczności. 

To wszechstronne urządzenie typu all-in-one oferuje wszystkie istotne narzędzia niezbędne do procesu wspierania zarządzania krótkowzrocznością, a także stanowi ewoulującą platformę, umożliwiającą dodanie lub rozwinięcie modułu rozpoznawania i monitorowania zespołu suchego oka. MYAH łączy w sobie topografię rogówki z obrazowaniem stożka rogówki, pupilometrię, pomiar długości osiowej z użyciem inferometrii o niskiej koherencji optycznej, generowanie raportów progresjii pomocnych przy analizie efektywności leczenia, a także zespół narzędzi pozwalający na rozpoznanie i dalsze monitorowanie zespołu suchego oka. Urządzenie jest kompaktowe, łatwe w obsłudze, a badanie jest krótkie zapewniając pełną staysfakcję pacjenta. 

Wprowadzając taki aparat jak MYAH, Topcon wykonuje milowy krok w walce przeciwko globalnej epidemii krótkowzroczności. Szacuje się, że 50% światowej populacji, uwzględniając regiony europejskie, może doświadczyć krótkowzroczności do 2050 roku1.

“MYAH idealnie nadaje się do zwalczania narastających problemów związanych zarówno z krótkowzrocznością, jak i suchym okiem.  Jego wszechstronność i prostota użycia pozwala profesjonalistom z branży okulistycznej łatwo stworzyć centrum usług zwalczania krótkowzroczności w ich praktykach, edukować pacjentów na temat implikacji krótkowzroczności i choroby suchego oka, zarządzać stanami pacjentów i poszerzać ofertę usług”, powiedział John Trefethen, globalny wiceprezes marketingu i projektowania produktowego dla Topcon Healthcare.

Więcej informacji na dedykowanej MYAH stronie www.topconmyah.com.

Informacje o firmie Topcon Healthcare
Topcon Healthcare postrzega zdrowie oczu inaczej. Naszą wizją jest zapewnienie usługodawcom inteligentnych i efektywnych technologii dla zapewnienia lepszej opieki nad pacjentem. Podążając za zmieniającym się tłem sektora opieki zdrowotnej, oferujemy najnowsze zintegrowane rozwiązania, w tym zaawansowane obrazowanie multimodalne, neutralne dla dostawców zarządzanie danymi i przełomową technologię zdalnej diagnostyki. Prowadząc globalnie zorientowany biznes, Topcon koncentruje się na opracowywaniu technologii mających na celu rozwiązywanie problemów społecznych w sektorach opieki zdrowotnej, rolnictwa i infrastruktury. W sektorze opieki zdrowotnej wyzwania te obejmują wzrost chorób oczu, rosnące koszty leczenia, dostęp do opieki zdrowotnej i niedobory lekarzy.  Topcon inwestuje w obiecujące innowacje, aby ludzie mogli cieszyć się dobrym zdrowiem i wysoką jakością życia.

1 Holden, BA, Fricke, TR, Wilson, DA et al. Global prevalence of myopia and high myopia and temporal trends from 2000 through 2050. Ophthalmology. 2016; 123:1036–42. Available from: doi: DOI: 10.1016/j.ophtha.2016.01.006