Powrót do aktualności

Topcon Europe Medical zwycięzcą nagrody Red Dot Award 2014

Topcon Europe Medical przekonał 40-członkowy zespół ekspertów Red Dot Award swym nowatorskim projektem wysokiej jakości podwieszanej kolumny IC-1 służącej do wsparcia urządzeń okulistycznych. W konkurencji tej międzynarodowi eksperci omawiali i oceniali 4815 wpisów z 53 krajów. Jednakże tylko projekty, które zyskały w oczach jury dzięki wysokiej jakości wykonania i innowacyjności, zdobyły nagrodę. Topcon Europe Medical odniósł na tym polu sukces ze swoim produktem kolumny podwieszanej IC-1 i otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot jako znak uznania w kwestii jakości.

W dniu 7 lipca 2014 r. główną atrakcją międzynarodowego konkursu produktów, który odbędzie się w Essen w Niemczech będzie prezentacja uznanego Red Dot podczas tradycyjnej gali Red Dot oraz następującej po niej Nocy Projektantów. Tego wieczoru, około 1200 gości z całego świata zbierze się w Essen, aby wziąć udział w ceremonii wręczenia nagród. W trakcie imprezy w Red Dot Design Museum w Essen zostanie otwarta również wystawa laureatów prezentująca szerokiej publiczności nagrodzony produkt podwieszanej kolumny IC-1, który będzie wystawiony przez cztery tygodnie zanim stanie się stałym eksponatem muzeum.

IC-1 to innowacyjna koncepcja i efektywne rozwiązanie prezentacji instrumentów w  gabinecie okulistycznym lub salonie optycznym. Kolumna IC-1 jest montowana na ścianie, co skutkuje bardzo dobrym wykorzystaniem powierzchni. IC-1 dostępny jest w dwóch kolorach i może być skonfigurowany do wsparcia jednego lub dwóch urządzeń. Regulowana wysokość blatu o dużej nośności zapewnia dostęp i obsługę urządzeń zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. 

Dzięki dodatkowej opcji wspierania monitora i klawiatury kolumna IC-1 zmienia się w kompletne i elastyczne stanowisko pracy, które jest również łatwo dostępne dla pacjentów niepełnosprawnych. IC-1 w połączeniu z takimi urządzeniami Topcon jak autorefraktometr KR-1, tonopachymetr CT-1P czy nowy tomograf okulistyczny 3D OCT-1 Maestro stanowi doskonałe rozwiązanie zapewniające pełną ocenę refakcji pacjenta na jednym metrze kwadratowym.

Dr Peter Zec, inicjator i dyrektor generalny Red Dot: "Czterdziestu ekspertów oceniło jakość wpisów z najwyższą starannością i dbałością. Ze względu na ich środowisko oceniali także szczególne kulturowe aspekty projektów z 53 krajów, lecz tylko najlepsze produkty otrzymują nagrodę od jury. Jest to szczególnie widoczne w odsetku udanych projektów konkursu Red Dot Award, który jest znacznie mniejszy w porównaniu do innych międzynarodowych konkursów projektowych. Dlatego zwycięzcy mogą być dumni ze swoich osiągnięć, z faktu, że ich projekty wyróżniały się na tle innych i że byli w stanie przejść test przed krytycznym okiem ekspertów. Sukces ten będzie zauważalny podczas Gali Red Dot, gdy laureaci uzyskają uznanie międzynarodowej publiczności."

Produkty laureackie w Muzeum Red Dot Design w Essen

Z około dwoma tysiącami eksponatów, które zostały rozmieszczone na powierzchni ponad 4000 m2 Muzeum Red Dot Design mieści największą na całym świecie wystawę współczesnego designu. Nagradzane produkty z Red Dot Award: Product Design 2014 zostaną zaprezentowane w trakcie wystawy, która odbędzie się w dniach 8 lipca - 3 sierpnia 2014.

Nagroda Red Dot Design Award

Centrum Projektów - Design Zentrum Nordrhein Westfalen z nagrodą Red Dot Design Award stworzyło światowej sławy konkurs produktów. Jego nagroda Red Dot zyskała miano jednego z najbardziej poszukiwanych znaków jakości i doskonałej konstrukcji na całym świecie. Centrum Projektów Design Zentrum Nordrhein Westfalen przynajmniej od roku prezentuje nagrodzone produkty w Red Dot Design Museum Essen.

W celu oceny różnorodności w dziedzinie profesjonalnego projektowania Red Dot Design Award dzieli się na trzy dyscypliny: projektowanie produktowe, projektowanie komunikacyjne i projektowanie koncepcyjne.

Dalsze informacje na: www.red-dot.de/press